Naslovnica Ino fudbal Bajraktarević odigrao nove minute za PSV, koji je prekinuo niz od dva uzastopna poraza u prvenstvu.
Ino fudbal

Bajraktarević odigrao nove minute za PSV, koji je prekinuo niz od dva uzastopna poraza u prvenstvu.

Dijeli
Dijeli

Bosanskohercegovački reprezentativac Esmir Bajraktarević zabilježio je još jedan nastup za PSV u utakmici 20. kola Eredivisie protiv NAC Brede. PSV je slavio pobjedu rezultatom 3:2 nakon uzbudljivog preokreta, a Bajraktarević je u igru ušao u 79. minuti, zamijenivši Johana Bakayoka.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Lea Sauera, ali je domaći sastav preokrenuo rezultat prije kraja prvog poluvremena zahvaljujući dvama pogocima Guusa Tila. Ricardo Pepi je u sudijskoj nadoknadi postigao treći gol za PSV, dok je Kacper Kostorz postavio konačnih 3:2 u posljednjim trenucima susreta.

Ovom pobjedom PSV je prekinuo niz od dva uzastopna neuspjeha u prvenstvu i učvrstio svoju poziciju na vrhu tabele s 49 bodova, četiri više od drugoplasiranog Ajaxa. NAC Breda se nalazi na devetom mjestu s 25 bodova. U narednom kolu PSV gostuje NEC Nijmegenu, dok Breda na svom terenu dočekuje Heracles.

Rezultat i strijelci:
PSV – NAC Breda 3:2 (Til 35’, 45+1’, Pepi 90+4’ / Sauer 26’, Kostorz 90+6’)

Tabela:

Standings provided by Sofascore
Dijeli

Komentari na članak

Komentariši

Povezani članci
Ino fudbal

Totalni haos na Stožicama: Sukob navijača Borca i Olimpije eskalirao na tribinama, intervenirala i policija

Veliki sukob navijača izbio je u 85. minuti utakmice na Stožicama, u...

Ino fudbal

FK Borac trijumfalno prošao dalje: Veliki uspjeh u Ljubljani na Stožicama

U izuzetno napetoj utakmici odigranoj danas u Ljubljani, FK Borac Banja Luka...

Ino fudbal

Protivnik se zaletio i provocirao slavlje pred Mironom Muslićem, a odgovor Bosanca bio je za pamćenje!

Miron Muslić je upisao svoj prvi poraz na klupi Plymoutha nakon četiri...

Ino fudbal

Ovo je nešto bočlje od asistencije: Amar Dedić svojom solo akcijom raspametio navijače Marseillea

Fudbaleri Marseillea večeras su na kultnom Velodromu pregazili St. Etienne rezultatom 5:1....