Naslovnica Magazin Bomba iz Novog Sada: Lalatović napušta Vojvodinu, Kolarov novi trener?
Magazin

Bomba iz Novog Sada: Lalatović napušta Vojvodinu, Kolarov novi trener?

Dijeli
Dijeli

Nenad Lalatović, kako stvari stoje, neće voditi Vojvodinu u drugom dijelu sezone. Prema pisanju novosadskog Dnevnika, njegovo mjesto bi mogao preuzeti legendarni srpski fudbaler Aleksandar Kolarov.

Epizoda Lalatovića na klupi Vojvodine trajala je samo 11 utakmica. Razlog za potencijalni raskid saradnje leži u njegovom ponašanju, koje je izazvalo niz negativnih reakcija. Posebno se ističe incident u kojem je Lalatović javno i oštro verbalno napao bosanskohercegovačkog trenera Feđu Dudića, što je izazvalo osudu i pokretanje disciplinskog postupka pred Fudbalskim savezom Srbije. Klub iz Novog Sada nije spreman tolerisati takvo ponašanje.

Prema izvorima, Aleksandar Kolarov, trenutno selektor mlade reprezentacije Srbije (U21), mogao bi preuzeti klupu Vojvodine. Potpredsjednik kluba Miroslav Tanjga već radi na dogovoru oko ugovora s Kolarovom. Fudbalski savez Srbije navodno neće praviti prepreke, što znači da bi Kolarov mogao obavljati obje funkcije istovremeno.

Ovo će za 39-godišnjeg Kolarova biti prvo trenersko iskustvo na klupskoj sceni, a pred njim je izazov kako uskladiti ulogu trenera Vojvodine i selektora mlade reprezentacije.

Što se tiče Lalatovića, njegov incident s Dudićem mogao bi mu donijeti višemjesečnu zabranu rada, a u Vojvodini ne žele ništa prepustiti slučaju. Planiraju što prije osigurati novog trenera kako bi se tim stabilizovao u nastavku sezone.

Vojvodina trenutno zauzima šesto mjesto na tabeli sa 30 bodova, a cilj kluba je osigurati mjesto na evropskoj sceni do kraja sezone.

Dijeli
Povezani članci
Magazin

Ibrahimović je oduševio obožavatelje fantastičnim akrobatskim potezom u bazenu.

Zlatan Ibrahimović ponovno je dokazao da godine za njega imaju malo značenja,...

Magazin

Pjanićeva avantura u Moskvi završava nakon samo jedne sezone, a ruski mediji izvještavaju da napušta CSKA.

Bosanskohercegovački fudbaler Miralem Pjanić napustit će redove moskovskog CSKA, prenose ruski mediji...

Magazin

Ko je postigao najviše golova u 21. stoljeću: Džeko uz bok Ronaldu, Messiju i Kaneu…

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine već godinama briljira na najvišem nivou, a...

Magazin

Hoće li Amar Dedić i Edin Džeko igrati zajedno, ne samo u dresu “Zmajeva”, nego i u istom klubu?

Kako izvještava AreaNapoli, bosanskohercegovački nogometni reprezentativac Amar Dedić ponuđen je nekoliko ekipa...