Turski nogometaš Arda Güler briljirao je u sinoćnjoj pobjedi Reala nad četvrtoligašem Deportivo Minerom (5:0) u šesnaestini finala Kupa kralja. Osim sjajne igre, 19-godišnji talent oduševio je i gestom nakon utakmice.
Na poluvremenu mu je prišao protivnički igrač Jose Omar Pedromo i zamolio ga za dres. Güler je uz osmijeh gestikulirao da pristaje, ali pod uvjetom da i on dobije Pedromov dres zauzvrat.
Nogometaš Minere odmah je pristao, pa su dvojica igrača prilikom izlaska s terena razmijenili dresove, ostavljajući sjajan primjer sportskog duha.
The Minera player was surprised that Arda Güler also wanted his shirt.
— TC (@totalcristiano) January 6, 2025
Football is beautiful.
pic.twitter.com/OMhPyYa49s
“Pristupio sam Güleru da ga zamolim za dres, i on mi ga je dao. Iznenadio sam se kada je i on zatražio moj. To je prelijepa uspomena koju ću uvijek čuvati,” izjavio je nakon utakmice Pedromo, potvrdivši ono što su gledatelji mogli vidjeti u prijenosu.
Ljubitelji nogometa hvale Gülera jer se prema protivniku, koji je tražio njegov dres, nije ponašao kao zvijezda Reala prema anonimnom igraču, već ga je tretirao s poštovanjem.
Podsjetimo, Güler je u utakmici zabio dva gola, nastavljajući tako impresivno iskorištavati prilike koje mu pruža Carlo Ancelotti.