Naslovnica Reprezentacija Srpski mediji apeluju na FSS: Srbija želi fudbalera koji ima pravo nastupa i za BiH?
Reprezentacija

Srpski mediji apeluju na FSS: Srbija želi fudbalera koji ima pravo nastupa i za BiH?

Dijeli
Dijeli

U Bosni i Hercegovini polažu nade da će Emir Spahić i Sergej Barbarez uspjeti pridobiti Mika Bieretha i uvjeriti ga da igra za reprezentaciju BiH, iako za njega vlada interes i drugih reprezentacija. Napadač austrijskog Sturma, koji je ove sezone zablistao i u Ligi prvaka i u austrijskom prvenstvu, privukao je pažnju mnogih.

Biereth, kojeg u Engleskoj nazivaju “novim Jamiejem Vardyjem”, rođen je 2003. godine u Londonu. Prošao je omladinsku školu Arsenala, a trenutno igra za Sturm Graz. Do sada je nastupao za omladinske selekcije Danske, uključujući i pet utakmica za mladu reprezentaciju, u kojima je postigao jedan gol.

Kako prenosi srpski “Kurir”, Fudbalski savez Srbije (FSS) trebao bi obratiti pažnju na ovog talentovanog napadača, posebno jer “oko njega već dugo obigravaju predstavnici N/FSBiH”. Prema njihovim informacijama, Biereth dolazi iz mješovitog braka – njegov otac ima dansko-njemačko porijeklo, dok mu je majka Srpkinja, Maja Popović iz Sarajeva.

U tekstu se naglašava da Biereth ima pravo nastupa za više reprezentacija zahvaljujući FIFA-inim pravilima. Iako je do sada birao Dansku, u ranijem intervjuu otkrio je da je imao opciju igrati za Njemačku, Englesku i BiH. Kurir smatra da Srbija treba iskoristiti priliku i barem razgovarati s ovim mladim igračem, posebno zbog njegovih korijena.

Srpski mediji također podsjećaju na nedavne propuštene prilike FSS-a, poput Aleksandra Pavlovića, koji je odabrao Njemačku zbog majčinog porijekla, i Stefana Bajčetića, koji je izabrao Španiju jer mu je majka Španjolka.

Stoga, Kurir apelira na FSS da na vrijeme reagira i stupi u kontakt s Bierethom, jer bi, kako navode, ovaj mladi napadač mogao postati značajno pojačanje za reprezentaciju Srbije.

Dijeli
Povezani članci
Reprezentacija

Loše vijesti za Barbareza: Zmajevi bi mogli ostati bez važnog pojačanja za mečeve s Rumunijom i Austrijom — ali nada još postoji!

Iako je oktobarska reprezentativna akcija završena, selektor Sergej Barbarez nema vremena za...

Reprezentacija

Barbarez ima tri velika problema pred duel s Rumunima – i samo mjesec dana da ih riješi!

Nakon što je Rumunija sinoć, golom u 95. minuti, savladala Austriju rezultatom...

Reprezentacija

Šta je potrebno Zmajevima za odlazak na Svjetsko prvenstvo nakon trijumfa Rumunije protiv Austrije

Do kraja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi H ostala su još...

Reprezentacija

‘Zmajevi’ večeras protiv Malte: Prilika za ‘restart’, šta je spremio Barbarez? Jedno je sigurno

Fudbalska reprezentacija BiH večeras će odigrati prijateljski meč protiv Malte, koji dolazi...