Naslovnica Ino fudbal “Superkup Italije u Saudijskoj Arabiji: Kolašinac na korak do petog trofeja u karijeri”
Ino fudbal

“Superkup Italije u Saudijskoj Arabiji: Kolašinac na korak do petog trofeja u karijeri”

Dijeli
Dijeli

Sead Kolašinac (31) ima priliku da 2025. godinu započne osvajanjem novog trofeja. Njegova Atalanta će 2. januara u polufinalu Superkupa Italije odmjeriti snage s Interom. Utakmica će se igrati u Rijadu, glavnom gradu Saudijske Arabije, s početkom u 20:00 sati.

Drugo polufinale, između Juventusa i Milana, zakazano je za 3. januar u isto vrijeme i na istoj lokaciji. Pobjednici polufinalnih duela sastat će se u finalu, koje je na rasporedu 6. januara, također u Rijadu.

Sve utakmice ovogodišnjeg Superkupa Italije prenosit će Arena Sport.

Kolašinac je do sada u karijeri osvojio četiri trofeja. Prošle sezone s Atalantom je trijumfovao u Europa ligi, dok je u dresu Arsenala dva puta osvajao Superkup Engleske i jednom FA Cup.

U tekućoj sezoni, Sead je za Atalantu odigrao 19 utakmica u svim takmičenjima, postigao jedan gol i zabilježio tri asistencije.

Dijeli
Povezani članci
Ino fudbal

Totalni haos na Stožicama: Sukob navijača Borca i Olimpije eskalirao na tribinama, intervenirala i policija

Veliki sukob navijača izbio je u 85. minuti utakmice na Stožicama, u...

Ino fudbal

FK Borac trijumfalno prošao dalje: Veliki uspjeh u Ljubljani na Stožicama

U izuzetno napetoj utakmici odigranoj danas u Ljubljani, FK Borac Banja Luka...

Ino fudbal

Protivnik se zaletio i provocirao slavlje pred Mironom Muslićem, a odgovor Bosanca bio je za pamćenje!

Miron Muslić je upisao svoj prvi poraz na klupi Plymoutha nakon četiri...

Ino fudbal

Ovo je nešto bočlje od asistencije: Amar Dedić svojom solo akcijom raspametio navijače Marseillea

Fudbaleri Marseillea večeras su na kultnom Velodromu pregazili St. Etienne rezultatom 5:1....