Real Madrid je u uzbudljivoj utakmici protiv Rayo Vallecana na gostovanju remizirao rezultatom 3:3, propuštajući priliku da barem privremeno preuzme vrh španske La Lige.
Ipak, nakon meča više se pričalo o kontroverznom suđenju nego o samoj igri.
Kraljevski klub nije krio nezadovoljstvo odlukama sudije Juana Martíneza Munuere, što su i javno izrazili putem službene stranice, navodeći da su oštećeni nizom spornih situacija.
Si vous regardez bien c’est Bellingham qui frappe vinicius en premier pic.twitter.com/pmj8U4Dksx
— 𝐌𝐬𝐧_𝐒𝐢𝐬🦅 (@Msn_sis0) December 14, 2024
Najviše polemike izazvao je trenutak iz 76. minute, kada je Vinicius srušen u kaznenom prostoru domaće ekipe, ali penal nije dosuđen. Snimci pokazuju da je Mumin udario Viniciusa po nozi, ali dodatnu konfuziju unosi činjenica da je u blizini bio i Bellingham, koji je, prema nekim mišljenjima, prvi zakačio saigrača.
They are actually complaining about a foul on Vinicius committed by Bellingham, his own teammate..
— Jan (@FutbolJan10) December 14, 2024
La Liga even zoomed in on it for everyone in 4K, but even that isn’t enough for this club https://t.co/fQX49HuvAi pic.twitter.com/L8WoXOVBH0
Situacija je izazvala rasprave o tome da li je Real oštećen.”Penal nad Viniciusom bio je očigledan, to je jasno,” izjavio je trener Reala Carlo Ancelotti nakon utakmice.
Zanimljivo, i trener Raya, Iñigo Pérez, priznao je da je njegov igrač vjerovatno napravio prekršaj. “Uvijek nastojim biti iskren. Smatram da je Mumin udario Viniciusa i da je mogao biti dosuđen penal.
To su osjetljive situacije koje VAR mora pažljivo analizirati,” rekao je Pérez.Real Madrid sada zaostaje bod za Barcelonom, koja danas igra protiv Leganesa, ali ima i utakmicu manje, koju će odigrati protiv Valencije.