Naslovnica Ino fudbal Real uzima Bayernovog štopera, Nijemci su bijesni
Ino fudbal

Real uzima Bayernovog štopera, Nijemci su bijesni

Dijeli
Dijeli

Real Madrid trebao bi uskoro objaviti da je sve dogovorio s Davidom Alabom, objavila je Marca na današnjoj naslovnici.

Informaciju je objavio i poznati italijanski novinar Fabrizio Romano koji je na Twitteru napisao da će se Austrijanac i Real uskoro definitivno dogovoriti i da je to riješena stvar.

Zinedine Zidane već duže vrijeme želi pojačati konkurenciju u odbrani, ali samo iskusnim igračem kao što je Alaba. Austrijanac je odbio već nekoliko Bayernovih ponuda za novi ugovor, a prvim danom nove godine ušao je u zadnjih šest mjeseci ugovora i može pregovarati s kim želi.

U igri je navodno bio i Manchester United, ali po njihovom mišljenju Alaba je previše tražio pa je Real ostao jedini ozbiljan kandidat. Alaba bi trebao potpisati ugovor na četiri godine uz platu od deset miliona eura po sezoni. Bayern je navodno bijesan zbog ovakvog ishoda jer osjeća da ga je izigrao igrač koji je u Münchenu od 2008. godine, kad je kao 16-godišnjak došao iz bečke Austrije.

Alaba je navodno od Bayerna tražio platu od čak 20 miliona eura, što Nijemcima nije padalo na pamet platiti, pregovori su se rastegnuli i Alaba ih je na kraju odvukao do kraja ugovora, zbog čega će ga Bayern sad izgubiti bez odštete.

Alaba je u karijeri odigrao 404 utakmice za Bayern, a zabio je čak 32 gola uz 49 asistencija. Najčešće je igrao na lijevom boku, ali zadnjih nekoliko sezona uglavnom igra stopera.

Penal.ba

Dijeli
Povezani članci
Ino fudbal

Totalni haos na Stožicama: Sukob navijača Borca i Olimpije eskalirao na tribinama, intervenirala i policija

Veliki sukob navijača izbio je u 85. minuti utakmice na Stožicama, u...

Ino fudbal

FK Borac trijumfalno prošao dalje: Veliki uspjeh u Ljubljani na Stožicama

U izuzetno napetoj utakmici odigranoj danas u Ljubljani, FK Borac Banja Luka...

Ino fudbal

Protivnik se zaletio i provocirao slavlje pred Mironom Muslićem, a odgovor Bosanca bio je za pamćenje!

Miron Muslić je upisao svoj prvi poraz na klupi Plymoutha nakon četiri...

Ino fudbal

Ovo je nešto bočlje od asistencije: Amar Dedić svojom solo akcijom raspametio navijače Marseillea

Fudbaleri Marseillea večeras su na kultnom Velodromu pregazili St. Etienne rezultatom 5:1....